DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

360° Dijital Pazarlama ile Sektörünüzü Markanızla Kuşatın

Dünya değişiyor; eskiyen sadece geleneksel pazarlama firmaları değil, dijital pazarlama ajansları da eskiyor. 

Eskiyenle değil durmadan yenilenenle çalışmaya hazır mısınız?

TÜRKİYE'NİN DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI
DOKTUS DIGITAL

Dijital Pazarlama Ajansımız, size basit kurulum ve temel dijital pazarlama servislerinden oluşan bir hizmet sunmaz; markanızın dijital performansını yükseltebileceğiniz her fırsatı mercek altına alır ve sizinle sıkı bir dirsek teması kurar.

Sonuç olarak 360° bir dijital pazarlama çalışması ile bulunduğunuz piyasayı markanızla kuşatır. 

360° DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

Limitlerin Bittiği Yerden Başlayalım

Daha önce bir dijital pazarlama ajansı ile çalıştınız mı? SEO hizmeti mi aldınız? Yoksa müşterilerinize daha etkin pazarlama yapmak için sosyal medya çalışmaları mı yaptırdınız? Bütün bu çalışmaları tek elden, her biri alanında en profesyonel uzmanların oluşturduğu bir ekibe bırakmak ister misiniz?

Söz konusu dijital pazarlama ise, şirketinizin rotasını güvenle Doktus’a emanet edebilirsiniz. Doktus bir dijital pazarlama ajansından fazlasıdır. Dijital performansınızı en üst düzeye çıkarmak, lead kazanımınızı ve müşteri dönüşümünüzü artırmak için gece gündüz çalışan bir dijital performans ajansıdır.

Dijital Pazarlama Hizmetleri ile İlgili Sıkça Sorular Sorular

Bir çatı kavram olarak “Dijital Pazarlama” kavramını sürekli duyuyoruz. Karmaşaya sebep olmadan, Doktus olarak biz dijital pazarlamayı şu şekilde tanımlıyoruz:

Dijital pazarlama, şirketlerin teknoloji aracılığı ile veri tabanlı ve spesifik hedeflemeli olarak pazarlanmasıdır.

Etkili dijital pazarlama çalışmaları, masaüstü, tablet ve mobil platformlarda (multi-channel) potansiyel müşterileri kampanya odaklı hedefler

Dijital pazarlamanın veri odaklı ve özel hedefler gözetilerek yapılması gerektiğinden bahsettik. Söz konusu çalışmalar ancak alanında uzman kişiler tarafından yürütülebilir. Bu kişiler dijital pazarlama uzmanlarıdır.

Dijital pazarlama ajansları ise alanında yetkin dijital pazarlama uzmanlarını barındıran oluşumlara verilen isimdir. Dijital pazarlama ajansları, şirketlerin dijital performanslarını artırmak, internet ortamında rekabetçiliklerini güçlendirmek için çalışırlar

Doğru müşteri potansiyelini marka imajını yüksek tutarak çekebilmek adına, günümüzde dijital dünya büyük öneme sahiptir. Dijital teknolojiyi kullanılarak mal ve hizmetin etkin şekilde yüksek sayıda insana ulaşabilmesi için dijital pazarlama devreye girer. Dijital pazarlama konusunda ele alınan temel amaç, farklı teknikler kullanılarak marka tanıtımı ile satışı istenilen noktaya getirmektedir.

Ürün ve hizmet ile markaları tanıtabilmek için dijital dünya pek çok pazarlama teknikleri üzerinden ele alınır. Geleneksel hale gelmiş televizyon ve radyo kanalların ötesinde, dijital pazarlama interneti kullanarak yüksek bir kitleye ulaşım amacı taşımaktadır.

Özellikle sosyal medya ve dijital dünya kullanımı o kadar artış gösterdi ki, internet üzerinden firmaların ayırdığı reklam payları günümüzde televizyon reklamını geçmiş durumda. Daha yüksek sayıda ve gerçek müşteri kitlesine ulaşmayı imkanı sağladığından dolayı, önemli ölçekte pek çok firma milyar dolarlık bir reklam payı oluşturmaktadır.

Eğer doğru reklam çalışması ile gerçek müşteri potansiyeline ulaşabilmek istiyorsanız, dijital pazarlamayı ciddiye almanız gerektiğini biliyorsunuz. Geçmişten günümüze kadar reklam her zaman ürün ve hizmete ulaşımı konusunda en önemli unsur olmuştur. Fakat reklamlar artık o kadar hayatın içindeler ki, bu rekabeti aşıp rakiplerin arasından sıyrılmak kendi çabanızla imkansız gibidir. Marka imajını arttıracak ve ürün ile hizmeti en iyi şekilde ulaştıracak bir bütçe ayırma şansınız varsa, profesyonel dijital pazarlama ajansı üzerinden destek elde edebilirsiniz.

Dijital dünyadaki dinamikleri etkili şekilde ele alarak, firmanın bulunduğu sektöre göre en iyi çalışmalar sağlanır. Üstelik bu desteği düzenli olarak elde etmek uzun vadede rakipleri geride bırakmak anlamı taşır.

Sürekli yeni müşteri potansiyeli kazanmak ve saygın bir marka imajı oluşturmak için, etkin sosyal medya çalışma desteği almalısınız. Ayrıca dijital pazarlamanın kullanımına bağlı olarak B2B ve B2C reklam çalışmaları, dijital pazarlama ajansları tarafından ele alınarak amaca uygun şekilde gerçekleştirilir.

Dijital ajanslar çeşitli alanlarda uzmanlaşmış kurumlardır. Bunlar SEO ajansları, yazılım ajansları, dijital pazarlama ajansları olabilir. En iyi dijital pazarlama ajansını Doktus olarak biz iki faktörle tanımlarız.

  1. Uzmanlık: Çalıştığınız ajans dijital pazarlamada ne kadar teorik bilgiye sahip? 
  2. Verimlilik: Ajans, bütçenizi kullanırken ne kadar temkinli davranıyor?

İlk soru çok basit gibi gözükebilir fakat ardında dünyaları saklayan anlamlar gizlidir. Şöyle ki, dijital pazarlama yaptığını iddia eden ajanslar arasında büyük bir çoğunluk malesef ki işin ya dijital, ya da pazarlama ayağında çuvallamaktadırlar. Dijital teknolojilere hakim olan herkes dijital pazarlama uzmanı olamayacağı gibi, pazarlama tekniklerine hakim fakat dijital altyapısı olmayan bir kişiyi de uzman sayamayız.

İkinci madde ise daha ziyade etik durumlar ile ilgili. Dijital pazarlama yerine ve durumuna göre pahalı bir hizmet olabilmektedir. Çoğu zaman en büyük maliyet kalemi ise reklam giderleridir. İyi bir dijital pazarlama ajansı, müşterilerinin reklam ve pazarlama bütçelerini daha verimli kullanmalarını sağlamak için çalışır. 

Bu tamamen aldığınız dijital pazarlama hizmetinin metoduna, mecrasına göre değişmektedir. Ama örnek olarak bahsetmek gerekirse Doktus olarak biz reklamlar üzerinden belirli bir yüzde hizmet bedeli alarak, organik çalışmalarda ise harcadığımız saati saatlik ücretimizle çarparak buluyoruz. 

Dijital pazarlama çalışmaları lokasyon bazlı hizmetler değildir. Doktus, ulusal ve uluslararası çeşitli şirketlerle çalışmaktadır. Ülkemiz özelinde ise İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin yanında Türkiye’nin her bölgesinden firmalarla çalışmaktayız.

Dijital Pazarlama Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlamada çalışmalar projenin doğasına uygun olarak iki kanal vasıtasıyla yürütülür. 

  1. Organik: Organik çalışmalar web sitenize potansiyel müşterileri çekmek için reklam vermeksizin yapılan çalışmalardır.
  2. Ücretli: Ücretli dijital pazarlama çalışmaları gösterim sağlamak için reklam vererek yapılan çalışmalardır.

Organik Dijital Pazarlama Kanalları

SEO

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu diye bilinir ve Google gibi arama motorlarından reklam vermeksizin trafik çekme çalışmalarına verilen isimdir. SEO çalışmaları ile Google’da sıralamalarınızı yükselterek reklam maliyetlerinizi düşürür, müşteri kitlenizin en yoğun olarak bulunduğu platformlar olan arama motorlarında varlığınızı güçlendirmiş olursunuz. 

SEO çalışmaları çalışmanın niteliği açısından site içi SEO, site dışı SEO ve teknik SEO olarak üçe ayrılır. Çalışma amacı açısından ise Lokal (Yerel) SEO, Global SEO ve Uluslararası SEO şeklinde ayrılır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest

E-mail Pazarlama

Dünyanın dört bir tarafındaki şirketler müşterilerin mail adreslerini de bünyesinde barındırır. Böylece e-posta pazarlaması üzerinden hızlı ve kolay şekilde milyonlarca kitleye ulaşma şansı elde edilir. Bu da e-posta pazarlamayı güçlü bir yatırım getirisi sağlayan önemli dijital pazarlama alanları arasına sokmaktadır. Başta mevcut müşteriler olmak üzere, e-posta adresine ulaşılan pek çok insana ürün ve hizmet ile markanın ulaştırılması sağlanmaktadır. E-mail pazarlama, dönüşüm oranı en yüksek dijital pazarlama metodudur.

Ücretli Dijital Pazarlama Kanalları

SEM

SEM (Search Engine Optimization) arama motoru pazarlaması anlamına gelir. SEO’yu da kapsayan bir çalışma olan Arama Motoru Pazarlama çalışmaları, daha çok Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında reklam vererek ziyaretçi çekmeye odaklanırlar. Bu reklamlar metin reklamları, görüntülü reklamlar veya çeşitli dinamik arama ağı reklamları olabilir.

Sosyal Medya Pazarlama / Reklamları

Ürün ve hizmetler konusunda potansiyel müşterilere ulaşımla beraber, mevcut müşterilerin güvenini katlamak için sosyal medya pazarlama etkin bir çalışmadır. Sektöre bağlı olarak farklı hedefleme yöntemleri üzerinden milyonlarca insana her gün ulaşım sağlanır. Nitekim dünya çapında pek çok büyük sosyal medya platformları, her gün milyarlarca kez kullanıyor. Facebook, Twitter, Instagram, Google, Linkedln ve pinterest bu platformlar arasında yer almaktadır.

Neden Doktus Digital?

Aslında bu sorunun çok fazla cevabı var. Ama isterseniz kısaca özetleyelim.

Doktus’u kurarken biz “işinizi işimiz görüyoruz” motto ile yola çıktık. Hala aynı mantalitede gururla ilerliyoruz. Bu demek oluyor ki Doktus ile çalıştığınız müddetçe aramızda bir danışan – danışman, müşteri – hizmet sağlayıcı ilişkisi olmamaktadır. Biz sizi iş ortağımız olarak değerlendiriyor, sizin kazançlarınızla büyüyoruz. Sizin de bizi dijital dünyadaki partneriniz olarak görmenizi arzuluyoruz.

360° Dijital Pazarlama Hizmetlerimiz

SEO Hizmeti İkon

SEO Danışmanlığı

Google ile oldukça iyi anlaşıyoruz. Onun dilini iyi konuştuğumuz düşünüyoruz. En üstlerde bizimle çalışmak ister misiniz?

Adwords Reklamcılığı

Dijital pazarlama kampanyalarında Google Adwords reklamları olmazsa olmazlardandır.

Soyal Medya Pazarlama Hizmeti İkon

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medya hesaplarının yönetimi ve reklam kampanyalarının yürütülmesi yorucu bir iştir. Kitlelere bizim aracılığımızla ulaşmaya ne dersiniz?

İçerik Pazarlama Hizmeti İkonu

İçerik Pazarlama

Meşhur bir internet deyimi "İçerik Kraldır" der. İçerik pazarlama ise bu kralin diplomasisidir.

Dijital Strateji Oluşturma Hizmeti İkonu

Dijital Strateji

Dijital pazarlama çalışması yapılmalı, fakat nasıl? Tabi ki dijital strateji belirlenerek!

Dijital PR Hizmetleri İkonu

Dijital PR

PR çalışmaları artık sahnelerde değil, ekranlarda yapılıyor. Dijital PR ile markanızı pazarlayabiliriz.

Fenömen Pazarlama Hizmeti İkon

Influencer Marketing

Fenömenler her yerde karşımıza çıkıyorlar. Fakat markanızı hangisi doğru yansıtabilir?

E-posta Pazarlama Hizmeti İkonu

E-mail Pazarlama

E-mail pazarlama eski, fakat her zaman çalışan bir dijital pazarlama yöntemidir. On binlerce müşteriye aynı anda aynı sloganla çıkmanın en ucuz yoludur.

Web Tasarım Hizmeti İkon

Web Tasarım

Yoksa hala bir web siteniz yok mu?

Dünya artık internet üzerinden yönlendirilmekte ve insanlar, elde etmek istedikleri ürün ve hizmetlere bu yolla ulaşmaktadır. O yüzden mutlaka profesyonel dijital pazarlama desteği elde edilmeli ve marka imajı müşteriye güvenilir şekilde ulaştırılmalıdır. Bunu sağlamak için ise günümüzde kurumsal bir hizmet anlayışıyla destek sağlayan profesyonel ajanslar bulunuyor. Konusunda tecrübe sahibi olan Doktus kadrosu ile üstlendiğimiz pek çok çalışma, uzman dijital pazarlama faaliyetlerini içermektedir.

Kullandığımız Dijital Pazarlama Araçları

Google / Bing Webmaster Araçları

Google ve Bing’in resmi olarak sunduğu webmaster araçlarını kullanmaktayız.

Google Ads: Dijital Reklamcılık

Google Ads (Adwords) platformuna ek olarak Adwords kampanyalarınızı ölçümlemede ve rakip analizleriniz yaparken SpyFu gibi yazılımları kullanmaktayız.

Sosyal Medya Pazarlama

Kendi geliştirdiğimiz yazılımların haricinde Buffer ve Hootsuite kullanmaktayız.

Inbound Marketing Yönetimi & CRM

Hubspot Marketing,  sunduğu özellikler ile Inbound Marketing sürecini oldukça kolaylaştırmaktadır. 

Dijital Performans Ölçümü: Google Analytics

Dijital pazarlama kampanyalarınızın performansını ölçümlemede bütün dünyada en çok kullanılan araç olan Google Analytics’tir. 

Doktus

Dijital Pazarlama Ajansımızın Sizin İçin Çalışmasını İster misiniz?

Her biri kendi alanının en iyilerinden olan dijital pazarlama uzmanlarını firmanız için çalıştırma fikri kulağa nasıl geliyor?

Diğer Dijital Ajanslar Markanıza Bir Şeyler Katabilir

Biz İse Gözden Kaçırılmayacak Kadar Yükseltiyoruz