GOOGLE ADS (ADWORDS) REKLAM AJANSI

GOOGLE ADWORDS REKLAMLARINDA UZMANLARLA ÇALIŞIN

İkon Google Reklam 1

REKLAM BÜTÇENİZİ VERİMLİ KULLANIN

Ajansların SEO’dan sonra en çok hata yaptıkları alan Google Adwords reklamlarıdır. Çoğu zaman yüksek bütçenin yüksek başarı getireceği zannedilir.

Reklamlarınıza ayırdığınız her kuruşun verimli kullanıldığından emin olmak istiyorsanız bize danışın.

Reklam stratejiniz boyunca size bütün detayların önemini etraflıca açıklayalım.

A/B testleriyle hedef segmentinize hitap edin

İnternet reklamcılığının en güzel yönü hedeflerinizi segmente edebilmenizi sağlaması, size hedef kitlenizin profilini (persona) vermesidir.

Google Adwords bu konuda önünüze fazlasıyla seçenek sunar.

Bir internet reklam ajansının yapması gereken ise hedef segmentinize en iyi şekilde nasıl hitap edeceğinizi belirlemektir.

Reklam performansınızı eşsiz kılacak A/B testlerini sizin için gerçekleştiriyor, en çok verimi alacağınız yolu ve yöntemi belirliyoruz.
İkon A/B testi
Google reklam ikon 3

Bir Danışmanlıktan Fazlası

Daha önce çeşitli alanlarda dijital danışmanlık hizmetleri almış olabilirsiniz.

Fakat Doktus’la çalışmadan aslında bir danışmanlık firmasının nasıl olması gerektiğini bilmeniz çok zor.

Yaptığımız düzenli toplantılarla size çalışmamızın detaylarını sunuyoruz ve aklınıza gelen her türlü soruyu cevaplandırıyoruz.

Fakat bizi diğerlerinden ayıran bir şey daha var: dilediğiniz takdirde çalışanlarınıza ücretsiz eğitim veriyor ve çalışmanın devamında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini onlara gösteriyoruz.

Bu sayede sizi gelecekte büyük bir yükten kurtarıyoruz.

Rakiplerinizin hep ötesinde olun

Bütün firmalar reklam veriyor.

Biz ise bu rekabeti aşıp firmanızın rakipleriniz arasından sıyrılmasını sağlamayı kendimize görev görüyoruz.

Piyasadaki Adwords ajanslarından farklı olarak rakiplerinizin analizini yapıyoruz ve önünüze sadece size özel olmak üzere planlanmış bir strateji sunuyoruz.

Bu, rakiplerinizin sahip olamayacağı bir avantaj. Üstelik bunun için hiç bir ek ücret talep etmiyoruz.
İkon Google reklam 4

Bir Google reklam ajansından fazlasıyla çalışın

Daha önce başka dijital reklam ajanslarıyla çalışmış olabilirsiniz.

Biz ise bir internet reklam ajansından fazlasıyız.

Doktus olarak taleplerinize saygı duyuyor ve onları memnuniyetle karşılıyoruz. Fakat daha verimli bir dijital pazarlama stratejisinin mümkün olduğunu anladığımız anda sizi bilgilendiriyor, hedefinize sizi daha kısa yoldan ulaştırıyoruz.

Size bir dijital reklam ajansı ile çalışmaktan fazlasını, Adwords uzmanı bir ekibin sınırsız desteğini sunuyoruz.

Nasıl mı? Bizimle iletişime geçerek detayları öğrenebilirsiniz.

Adwords ile Geleceğe Yatırım Yapın

Dünya değişiyor. Global şirketler pazarlama stratejilerini geleneksel reklam kanallarından internet reklamcılığına çevirdiler. Google Ekonomik Etki Raporu’na göre ise Adwords Reklamlarına yatırım yapan şirketler her 1$’lık reklam harcamalarına karşılık 2$ değerinde yatırım getirisi elde ediyorlar.

Yaratıcılık

Dijital reklamcılığın en önemli gerçeği hayal gücünü kullananların oyunu kazandığıdır.
Yeni fikirler ve etkili creativeler ile dijital reklam yarışının hep önünde olun.
1500 TL
/ay
BİLGİ ALIN

Güçlü Ekip

Doktus Google Reklam Ajansı ekibi olarak karşılaşacağınız bütün sorunlarda yanınızdayız.
Ekibimizden bir Google reklam uzmanı sizi her daim yönlendirecek ve bilgilendirecektir.
2500 TL
/ay
BİLGİ ALIN

Yapay Zeka

Google Ads (Adwords) reklamları ile güçlü bir yapay zekanın dijital performansınızı artırmasını izleyin.
Google'ın yapay zekasını en doğru şekilde nasıl kullanabileceğinizi görün ve maksimum faydayı alın.
4000 TL
/ay
BİLGİ ALIN

Google Reklamları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sizden en çok gelen soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz​

 • GOOGLE ADS (ADWORDS) NEDİR?

  Dijital pazarlamada reklam hizmetlerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sosyal medya reklamcılığı, satış ortaklığı sistemi bunlara örnektir. Adwords ise Google’ın sunduğu ve çoğunlukla tıklama başına maliyetlendirilen bir reklam çeşididir. Adwords, günümüzde Google Ads ismini almıştır.

  Google Adwords reklamları yukarıda saydığımız bütün reklam çeşitlerinden daha fazla yatırım getirisi potansiyeline sahiptir. Satışlarını artırmak isteyen müşterilerimizle yaptığımız toplantılar sonucunda çoğunlukla kendilerine tavsiye ettiğimiz reklam yöntemi olup firmalarının finansal performanslarını Adwords ile hızlıca yükseltmekteyiz.

 • GOOGLE REKLAMLARI MI YOKSA SEO MU?

  SEO uzun vadeli bir yatırımdır ve zaman içerisinde Adwords reklamlarından daha çok yatırım getirisine sahiptir. Google Adwords reklamları ise kısa vadede daha hedefe yöneliktir. Daha açıklayıcı olmak gerekirse SEO hizmeti aldığınız zaman bir kaç ay boyunca ödediğiniz paraya karşılık herhangi bir yükseliş görmezsiniz fakat Adwords ile anında sonuçları gözlemlemeniz mümkündür.

  Eğer yatırımınızın karşılığınızı hızlı almak istiyorsanız Adwords sizin için doğru bir seçim, çünkü çoğu zaman aynı gün içerisinde telefonlarınız çalmaya başlar.

 • Bir Google Ads Reklam Kampanyası Nasıl Olmalıdır?

  Adwords kampanyalarının kurulumunda en çok dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir:
  1. Reklam amacına uygun bir kampanya stratejisi izlenmelidir
  2. Kampanyalar ürün ve hizmetlerin karlılığına göre dizayn edilmelidir
  3. Anahtar kelime araştırması detaylı yapılmalıdır
  4. Rakiplerin taktiklerinin başarılı olanları kopyalanmalı, eksik yanları ise tespit edilip kampanyaya dahil edilmelidir.
  5 Dönüşüm işlemleri kayıt altına alınmalıdır
  6. Web sitesi yüksek dönüşüm oranları için optimize edilmelidir

 • DAHA ÖNCE REKLAM VERDİM FAKAT FAYDASINI GÖREMEDİM?

  Bu müşterilerimizle konuşmalarımızda sıkça karşılaştığımız bir durum. Maalesef reklam verenler Google’ın reklam altyapısının işleyişini çözemediklerinden ötürü reklam bütçelerini boş yere harcamakta ve neredeyse hiç bir getiri elde edememekteler. Bizimle iletişime geçerek ÜCRETSİZ olarak neleri yanlış yaptığınızı ve doğrusunun nasıl olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  Daha az karşılaşılan diğer bir durum ise bazı iş modellerinin tıklama başına ödeme reklamlarıyla kâr etmeye elverişli olmayışıdır.

 • GOOGLE'DA REKLAM VERMENİN ÜCRETİ NE KADAR?

  Google Adwords reklam vermek isteyenlerin bütçelerini esnek bir şekilde belirlemeleri için ideal bir platformdur. Günlük 10 TL bütçe ile de reklam verebilirsiniz, 1000 TL ile de.

  Burada dikkat edilmesi gereken, her sektör için reklam verme ücretlerinin değiştiğidir. Basitçe ifade etmek gerekirse teklifinizi sizinle birlikte diğer reklam verenlerin tıklama başına verdikleri teklif miktarına göre ayarlayacağınız için maliyetiniz buna bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte hedef kitlenizin hacmi ve lokasyonu da bir çok durumda bütçenizi etkilemektedir.

  Aşağıdaki maddede reklam bütçenizi nasıl ayarlamanız gerektiği detaylı bir biçimde anlatılmıştır.

 • REKLAM BÜTÇEMİ NASIL AYARLAMALIYIM?

  Bu sizin ne kadar bütçe ayırdığınızla çok alakalı. Her şeyde olduğu gibi Google reklamlarında da marjinal fayda azalma eğilimindedir. Yani belli bir noktadan sonra reklamlarınızdan aldığınız verim yavaş yavaş düşmeye başlar. Eğer reklam veriminizi, yani yatırım getirinizi (ROI) yüksek tutmak istiyorsanız düşük bütçeyle reklam verebilirsiniz. Fakat ROI rakamları bazen aldatıcı olabiliyor. Yatırımınızın getiri oranı tabi ki çok önemli, ama her işletmeci gibi sizin de birincil amacınız yatırım getirinizi değil, karınızı maksimize etmek olmalı.

  Bunu bir örnekle açıklayalım isterseniz; ortalama aylık araması 10000 olan bir anahtar kelime için sayfanın üstü teklif değeri alt sınır 2,5 TL, üst sınırı 10 TL olsun. Siz eğer sayfanın üstünde yer almak için gereken alt sınır olan 2,5 TL’nin altında bir ortalamayla, 2 TL ile teklif verirseniz reklamlarınız sayfanın alt bölümlerinde yer alacak demektir. Böyle olunca tıklama oranlarınız epey düşmüş olacak ve 10000 arama içerisinden %1 tıklama oranıyla 100 ziyaretçiyi sitenize çekmiş olacaksınız. Bu 100 ziyaretçinin size maliyeti 100 (ziyaretçi sayısı) x 2 (verdiğiniz ortalama teklif) = 200 TL oldu. Bu 100 ziyaretçiden 10 tanesini müşteriye dönüştürerek her birinden 150 TL kazandığınızı varsayarsak yatırım getiriniz 1500/200=%750 olacaktır.

  Diğer taraftan sayfanın üstüne çıkıp daha yüksek tıklama oranları elde etmek için tıklama başına ortalama 5 TL teklif verdiğinizi düşünelim. Bu durumda da tıklama oranınız %10 olsun. Yani 10000 aramadan 1000 kişiyi web sitenize çekmiş olacaksınız. Bu 1000 kişinin size maliyeti 1000 x 5 = 5000 TL olacaktır. Dönüşüm oranımız yukarıdaki örnekte olduğu gibi %10 olsun, yani her 1000 ziyaretçinin 100 tanesi sizden müşteri olarak ayrıldılar. Bu 100 müşterinin size maliyeti 1000 (tıklama oranı) x 5 (teklif miktarı) = 5000 TL, onlardan kazancınız ise  100 (müşteri) x 150 (birim kazanç) = 15000 TL. Yeni yatırım getirimiz 1500 / 5000 = %300 oldu. Bu yarı yarıyadan daha sert bir düşüş.

  Lakin kârımızı karşılaştıracak olursak bir önceki örnekte 800 TL’ydi, güncel durumda ise 10000 TL. Anlaşılacağı üzere yatırım getirisi önemlidir ama bir şartla: aynı bütçeleri baz alırsanız. Kısaca yapılması gereken, reklam için ayırabildiğiniz maksimum bütçeyi ayırdıktan sonra yatırım getirinizin yükselmesini sağlamaktır.

Müşterilerimize 71,392+ potansiyel müşteri kazandırdık.
Sizin için de yapabiliriz

starstar-halfstar-empty linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram